Yenidoğan kaka problemi

Forum kuralları
_ Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığında "Acil Yardım", "Bakar mısınız?", "Cevap Bekliyorum", tarzında cümleler kullanmayınız. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.
_ Yeni bir başlık açarken lütfen ilgili bölümde olmasına özen gösteriniz. Konu başlıkları, ilgili bölümlerde değilse taşınır veya silinebilir.
PEG

Yenidoğan kaka problemi

Mesaj gönderen PEG » Pzr Eki 16, 2016 5:06 pm

19 günlük bebeğim 9 gündür kaka yapmıyor :shock:
İlk kakasını daha hastaneden çıkmadan yaptı evimize geldiğimizde gayet düzenli günde 4-5 kez olan kaka olayları şimdi Yok :(
Çiş ve gaz çıkışı var ama kaka yapmıyor doktor 10-15 güne kadar Yenidoğanlarda normal dedi ancak günde 40-50 cc mamada yiyor en azından onun çıkması gerekmez mi ? 4 gündür de inanılmaz huysuz sürekli ağlıyor gaz çıkartırken zorlanıyor galiba :(
Ne yapabilirim?

zilan

Re: Yenidoğan kaka problemi

Mesaj gönderen zilan » Pzr Eki 16, 2016 5:28 pm

Emziriyormusun canim yoksa mama mi veriyorsun

PEG

Mesaj gönderen PEG » Pzr Eki 16, 2016 8:31 pm

Genel olarak Anne sütü ile besliyorum ama günde 40-50 cc mama desteği vermek zorunda kalıyorum çok huysuzlaşıyor memeyi çekip bırakıyor sürekli mamayı yiyince uyuyor :(

zilan

Mesaj gönderen zilan » Pzr Eki 16, 2016 10:22 pm

Sütun yetiyorsa bence mama verme kaka problemi ondan olabilir cunki anne şutu kabızlık yapmaz

zilan

Mesaj gönderen zilan » Pzr Eki 16, 2016 10:24 pm

Mememi tutmak istemiyor sa kucağında ayakta deneyebilirsin bende öyle yapıyordum cunki benimde iki aylıkken içmek istemezdi uykudan kalktığı an hemen emziriyodum yoksa tutmuyor ki ağlıyor du inşallah allah yardimcin olsun gerçekten çok zor bebek büyütmek

Ysmn22

Mesaj gönderen Ysmn22 » Pzt Eki 17, 2016 12:00 pm

Kardeşim hem anne sütü veriyosun hem mama ve bebeğin 9-10 gündür kaka yapmaması hiç normal değil bence..sen en iyisi başka bi doktora daha götür..muhtemelen fitil lağman verecektir..sonra da mama vermeyi bırak..40 saatte de olsa anne sütünü emecek..ayakta emzir laf söyleyerek emzir ninni vs yatır öyle emzir..anne sütünü içerse sindirimi daha kolay gelişir ve anne sütü alan bebeklerde sindirim prob olmaz..
Benim be eğim de gazı olduğu zaman emmiyo geri atıyo kendini gazını çıkarınca içiyo..
Senin yavrun da nasıl ıkınıyodur da yapamayınca doğal olarak emmek istemiyo..mama da sütten tatlı olduğu için mamayı istiyo..
Aman diyeyim başka i doktora götür

PEG

Mesaj gönderen PEG » Pzt Eki 17, 2016 9:47 pm

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim :)
Çok şükür sıkıntılı bekleyiş bugün son buldu sonunda 10. Günde bebeğim kakasını yaptı tamda bugün farklı bi doktora götürdüm karın masajları mı iyi geldi nedir bilmiyorum eve gelince yaptı :) ama bağırsak filmi çektirdik radyasyon aldı malesef çok şükür bağırsaklarla alakalı bi sıkıntı Yok mamadan dolayı olduğunu düşünüyorum şimdi gak dese emziriyorum guk dese emziriyorum :)
Şimdi geriye bir sorun kaldı sadece oda gaz sancılarıııı :-?

Ysmn22

Mesaj gönderen Ysmn22 » Pzt Eki 17, 2016 10:46 pm

Benim oğlum çok gazlı bi bebekti pırt yaptığı halde gazı çoktu..ilk ay çok çektik sonra araştırıp çareler ürettik..sonra ciddi anlamda kontrol altına aldık ve sıkıntılı süreci iyi atlattık.
1.elma yağı al aktardan ayakkarının altına sür günde 3 defa.bitkisel ve de çoook kolay pırt yaptığını göreceksin :) sonraki ay azalt ki o da sindirim sistemi geliştikçe kendi kendine yapmayı öğrensin
2.zinco damla kullandım günde 2 kez
3.EN ÖNEMLİSİ her emzirmeden sonra illa ki gak yaptır gazını çıkart omzunda..omuz olmazsa yüzü koyun yatır illa çıkart
4. EN ETKİLİSİ ayaklarını karnına doğru ittir poposu biraz havaya kalkıcak bez değiştirkenki kadar fizyoterapist arkadaşım önerdi gayet de yararlı
5. Bağırsaklar bebeğin sağından soluna doğru karın bölgesine yerleşik olduğuna karnına sağdan sola masaj yap sertçe yap..sertçe derken asker arkadaşıymış gibi değil işte bebeğe ne kadar sert olursa işte
Valla ben bu beşini de sürekli yaparak oğlumu rahatlatıp oyun oynuyorduk yoksa zehir oluyodu

zilan

Mesaj gönderen zilan » Sal Eki 18, 2016 9:47 am

Gaz sacilari icin sureklj Karin ustu birakabilirsin gazını hemen çıkarıyor :))allah tüm annelere yardim etsin

PEG

Mesaj gönderen PEG » Çrş Eki 19, 2016 1:13 pm

Çoooook teşekkür ederim :) dediklerinizin bir kaçını duymuştum acı elma yağı diğer adı adaçayı yağıymış onunla ayaklarına masaj yaptım ancak bi on dk rahatlama oldu sonra yine huzursuzlandı dün geceden beri tilki uykusu bu saate kadar toplamda 2-3 saat uyumuşuzdur ancak bebeğimle :( yarın doktora kontrole gideceğiz zinco damlayı soracağım inşaallah yardımcı olur oğluşuma :(

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir