Eşim hamile ama mutsuz

Günümüzde baba adayları hamileliği en az anne kadar derinden hissediyor. Kaygı, sevinç, korku, kıskançlık ve dahası... İşte tüm kafanıza takılanları bu platformda diğer baba adayları ile paylaşıp, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.
Gokhan

Eşim hamile ama mutsuz

Mesaj gönderen Gokhan » Cum Oca 22, 2016 1:09 pm

Merhabalar
5 senelik birlikteliğin ardından eşimle evlendik 1 senedir evliyiz ve eşim 7 haftalık hamile.
Sürpriz bir gebelik oldu ama ben öğrenince çok Mutlu oldum eşim için ise aynı şeyi söyleyemicem hazır olmadığını söylüyor (yanlış anlaşılmasın kürtaja kesinlikle karşıyız) öğrendiği günden beri karalar bağlamış durumda, aslında çok iyi anlaşan bir çiftiz maddi olarakta sıkıntımız yok
Bu nedenle eşimin tavrına anlam veremiyorum
Biliyorum hassas, daha önce deneyimlemediği bir durum karşısında şaşkın
Ama ben bu mucizevi sürecin tadına varsın, aynı heyecanı mutluluğu paylaşalım istiyorum...
Bunları bu kadar açıklama nedenim ise siz babalardan fikir almak
Eşimi bu süreçte cesaretlendirebilmek adına neler yapabilirim

Gokhan

Re: Eşim hamile ama mutsuz

Mesaj gönderen Gokhan » Cmt Oca 23, 2016 1:25 pm

Benden başka baba adayı yok sanırım

Kullanıcı avatarı
Ayse

Mesaj gönderen Ayse » Pzr Oca 24, 2016 3:41 pm

Ne kadar düşüncelisiniz ne güzel,
bence sizde biraz rahat olmasınız, eşinizin hamileliği henüz çok yeni ona biraz zaman verin, üstüne çok gitmeyin
sürpriz bir gebelik olduğunu yazmışsnız biraz şaşkın olması çok normal
zman ilerledikçe bebeğinin varlığnı hissettikçe eminim oda aynı heyecanı hissedecektir
sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım

özge karayel kücük

Mesaj gönderen özge karayel kücük » Pzt Şub 01, 2016 2:17 am

Kesinlikle cok yeni ogrendigimde 8 haftalik hamileydim ve suan 28 hafta oldum bebegimi yeni kabullrnmeye basladim. Bizede supriz olmistu esinize zaman verin haraketlerini hissettikce bebege bagalnicak her tekmede mutlu olcaktir :)

Gokhan

Mesaj gönderen Gokhan » Cum Şub 05, 2016 11:50 am

Cevaplarınız için teşekkür ederim daha iyiye gidiyoruz, Zamanla daha da iyi olacak inşşlh
Bebeğimiz için birşeyler yapmaya başladık iyi bir doktor arayışındayız bu süreçte doktor desteği çok önemli, artık varlığını iyice kabullenmeye başladı bebeğimizi, sigarayı bıraktı vs bunlar önemli gelişmeler bizim için...
Cümlemiz Sağlıkla bebeklerimize kavuşuruz inşşlh :)

ilkgözağrım

Mesaj gönderen ilkgözağrım » Cmt Şub 13, 2016 12:09 pm

Bende saşkın mutsuz bir hamileyim. 14haftalık hamileyim. Haziranda evlendik. Kasımda hamile kaldım. Ben erken olduğunu düşünürken eşim her adet olduğumda,yüzü düşüyordu. Ailesi hergün soruyordu. 5ay sonra hamile kaldım ama sevinemedim. Bebeğide kabullenemiyorum. Sanki benim değil gibi. Sanki taşıyıcı anne gibiyim birde kız isterken erkek olduğunu öğrendim hastane den eve gelene kadar yuzum düşmüştü. Halada öyleyim.

Gokhan

Mesaj gönderen Gokhan » Çrş Şub 17, 2016 10:46 pm

Geçmekten zor bir durum emin olun eşinizde en az sizin kadar etkileniyor ve ne yapacağını, Nasıl davranacağını bilemiyor (kendimden biliyorum:))
Ama gerçekten Zaman ilerledikçe Bebek fikrine alışıyorsunuz her geçen gün dha da bağlanıyorsunuz,
Kız veya erkek hiiç farketmez inanın sağlıklı olsun hayırlı evlat olsun yeterki
Şöyle hastanelerin çocuk bölümlerini yoğun bakımlarını gezin insanlar nelerle uğraşıyor Canınızı sıkmayın cinsiyet için, Canımıza can katacak evlatlarımız

Gltsry

Mesaj gönderen Gltsry » Çrş Şub 24, 2016 12:12 am

Allah hepimize sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin inşallah

Melis

Mesaj gönderen Melis » Cum Şub 26, 2016 9:48 am

ilkgözağrım yazdı:Bende saşkın mutsuz bir hamileyim. 14haftalık hamileyim. Haziranda evlendik. Kasımda hamile kaldım. Ben erken olduğunu düşünürken eşim her adet olduğumda,yüzü düşüyordu. Ailesi hergün soruyordu. 5ay sonra hamile kaldım ama sevinemedim. Bebeğide kabullenemiyorum. Sanki benim değil gibi. Sanki taşıyıcı anne gibiyim birde kız isterken erkek olduğunu öğrendim hastane den eve gelene kadar yuzum düşmüştü. Halada öyleyim.
Lutfen yapmayin hepimiz saskiniz emin olun :)
Bende 14. Haftami bitirdim sukur hepimiz ayni seyleri yasiyoruz ama eşim o kadar mutlu ki onun sayesinde benimseyebildim... Cok zor bir sorumluluk icimizde bir emanet var once Allahin sonra esimizin emaneti.... Kolay degil 9 ay tasimak evet neden babalar tasimiyor mesela degil mi :) ama dusunmeyin bunlari bu size Allah'ın bahşettiği bir lütuf ... İnanin senelerce kist tedavisi goren yada tup bebek tedavisi goren ve her seferinde sonucun husran oldugu insanlarin bu sebeple psikolojik tedavi gordukleri basarisizligin bosanmalari getirdigi hayatlar var İnanın cok guzel bir mucize yasiyoruz ve sukredelim...

Melis

Mesaj gönderen Melis » Cum Şub 26, 2016 9:55 am

Gokhan yazdı:Merhabalar
5 senelik birlikteliğin ardından eşimle evlendik 1 senedir evliyiz ve eşim 7 haftalık hamile.
Sürpriz bir gebelik oldu ama ben öğrenince çok Mutlu oldum eşim için ise aynı şeyi söyleyemicem hazır olmadığını söylüyor (yanlış anlaşılmasın kürtaja kesinlikle karşıyız) öğrendiği günden beri karalar bağlamış durumda, aslında çok iyi anlaşan bir çiftiz maddi olarakta sıkıntımız yok
Bu nedenle eşimin tavrına anlam veremiyorum
Biliyorum hassas, daha önce deneyimlemediği bir durum karşısında şaşkın
Ama ben bu mucizevi sürecin tadına varsın, aynı heyecanı mutluluğu paylaşalım istiyorum...
Bunları bu kadar açıklama nedenim ise siz babalardan fikir almak
Eşimi bu süreçte cesaretlendirebilmek adına neler yapabilirim
Oncelikle sizi bilincli ve anlayisli bir es oldugunuzdan dolayi tebrik ederim
Biz bu donem fazla alingan fazla hassas olabiliyoruz
Hele ki kafamizda esimizle henuz yapamadigimiz planlarimiz varsa bak cocuk gelecek hic yapamayacagiz korkularimiz oluyor :)
Henuz 14 haftalik anne adayiyim ama son 1 haftada idrak ettim ve yari yariya kabullendim gibi birsey :)
Bebeklerimiz karnimizda kipirdamadan o heyecani hissetmemiz guc... Cunku bilsek de gorsek de ultrasonda naFile... Bir kipirdasin bi tekme savursun hele bi :)
Esinize destek olmaya devam edin ona hayatinizin daha guzel olacagini size en buyuk hediyeyi verdigini,yuzune guzellik geldigini... Ona daha cok baglandiginizi... Ne istiyorsa planlayacaginizi soyleyin... Size guvenmesini saglayin... Bu cocugu beraber yaptik beraber bakacagiz sana elimden geldigince destek olacagim'ı hissettirin :)
Daha cabuk kabullenecektir :)
İsten her geldiginizde ilk esinizi sonra gobegine selam verin opun :) sen benim onceligimsin'i hissetsin... İkinci plana atilmaktan da korkuyor olabiliriz bu donem :) digunca zaten cocuk 1 numara olacak hem anne hem baba icin ama hamileler pofpoflanmak ister :) ufak suprizler yapin :) aklima gelenler :) Allah tum kocalarin yardimcisi olsun sabir versin :)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir