Hamileleri kızdıran sözler

cikolatam

Re: Hamileleri kızdıran sözler

Mesaj gönderen cikolatam » Pzt Kas 02, 2015 12:30 pm

Asli ;) vallahi gülme krizine girdim ... bak ben bu insanlara karşı şunu yaptım KISIM görmüyorum gitmiyorum Evimi hazırlıyorum bebeğim e yanlız yürüyüşe alışverişe çıkıyorum kitap okuyorum soran sadece iyi süper deyip konuyu kapatiyorum. Boşver kimseyi dinleme ya

Neslihanşahin

Mesaj gönderen Neslihanşahin » Pzt Kas 02, 2015 1:38 pm

Valla ben aslının yazdıklarını okuyunca halime şükrettim belki ilerleyen zmnlarda duyarım ama kızı baya darlamışlar ya :-?

Aslıı

Mesaj gönderen Aslıı » Pzt Kas 02, 2015 2:19 pm

Aile çok kalabalık her kafadan da bir ses çıkması normal . Hayır yani eşimin bile psikolojisi bozuldu. Bir gün doktora gittik ultrason görüntülerini aldık bebeğin daha ilk yüzünü gördüğümz ultrason resmiydi. Sonra resimlere baktılar işte. Bu'bebeğin burnu'içine çökük dediler. öyle birşey olsaydı'doktor söylerdi'ben ekranda'öyle birşey görmedim resim de öyle çıkmıştır dedim önüne su gelmiş gibi burnunun ucu o yüzden farklı çıkmış. bunu eşim bile fark'etmedi. ama eşime şu da böyle dedi bu da böyle dedi burnu çökük dediler eşim bunu kafaya taktı bir gece'ağladı'diğer gün de kocaman yüzü şişmişti . gerçekten doğru kimseye gitmek göstermek iyi değil. Gün alcm yarın doktora gitcem eşime yemin ettirdim doğum tarihini aldığımız da herkese bir gün öncesinden haber verecez dedim. Bebeğin çantası kıyafetleri'hazırlanacak üç tane adam toplanıldı bir kıyafete. Üç kişinin'elinin değmesi var bir kişinin'elinin'değmesi'var. Zaten makina yıkayacak elimizde mi yıkanacak. Ütü su var o işin yikama kolay biz'gelir yaparız diyorlar. çağırsam hadi neyse çağırmadım kimseyi gelin'yapın diye. Ütü bana zor gelmiyor'küçük küçük kıyafet benim ne kadar zamanımı alabilir ki. . Ben'bugün başladım yıkamaya yapıyorum yavaş yavaş artık

Aslıı

Mesaj gönderen Aslıı » Pzt Kas 02, 2015 2:25 pm

Bide doktorum bol su iç diyordu. Benimle birlikte doktora gelenler de oldu. beni doktora şikayet ettiler hiç su içmiyor'diye. DOKTORA'DEDİM Kİ SU'İÇMESEM İDRARM İN'RENGİNDE'DEĞİŞİKLİK OLUR BEN'İDRARM DAN ANLIYORUM DEDİM doktor tamam o zaman dediği halde hala bana normal zaman'da su içmiyorsun'senin elinde'su'şişesi'olması'lazım'diye'de baskı yaptılar

cikolatam

Mesaj gönderen cikolatam » Pzt Kas 02, 2015 5:27 pm

Ay canım resmen kabus yavrum sende akıllı ol birincisi doktorun her anlattigini anlatma her ultrason goruntunu gösterme yahu o cokuk görünen burun kemiği burun göremeyiz bu fotoğraf değil biz orda bebeğin kemiklerini goruyoruz hay allahım ya üzme sen canini. Sende yıka elbiselerini yavaş yavaş yıka ütüle söyleme . Tamamen engelleyemezsin ama sende artık hayatını eline al bak anne oluyorsun esinede yazık aglamis. . Sen de akıllı davran kendine bir çizgi çiz Sizinkiler fazla art niyet li o ne ya herseye olumsuz yorum .çok üzülüyorsan valla benim hayat bakiim şudur bunu sakin unutma seni uzere kirmaya korkmuyorsa karsindaki sende lafını Esirgeme ;) net
En son cikolatam tarafından Pzt Kas 02, 2015 10:50 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

karli

Mesaj gönderen karli » Pzt Kas 02, 2015 10:38 pm

Asli Allah sana sabır vermiş ınan annelik hiç zor gelmez sinandigini ve b dönemin geçeceğine odaklan b şekilde hayatının içine grmisler ama doğum sonrası için sinir koymanda yarar var..umarım istedgin şekilde doğumunu yapar sağlıkla alirsin kucağına.

Aslıı

Mesaj gönderen Aslıı » Sal Kas 03, 2015 8:55 am

Çok teşekkür ederim kızlar ama asıl sorun doğum dan sonra başlıyor. Bebeği banyo yaptırdıklarında burnunun birini kapatıp birini ufleyecz sonra diğerini yapacz böylelikle burnunda ki pislikler çıkıyor diyorlar ben öyle yaptırmam burun pompası aldım dedim o ise yaramıyor dediler bana. Eşimle konuştum beni asla tek bırakma dedim. Ben lafı ağzında biri değilim ben insan kıramam ama çok zor durumda kalırsam istediğim şeyi şaka yollu ya da düzgünce söylemeye çalışırım.

Neslihanşahin

Mesaj gönderen Neslihanşahin » Sal Kas 03, 2015 1:18 pm

Allah yardımcın olsun cnm sonuçda artık sende bir anne olacaksın insanın tüm duygu dünyası değişiyo ilk önce kendini eşini ve bebişinizi düşün bırak diğerleri ve çok bilmişlikleriyle yuvanızın kapısının ardında kalsınlar doğum ne zmn hayırlısıyla

Nihal

Mesaj gönderen Nihal » Sal Kas 03, 2015 2:33 pm

Aslıcım hiç takılma ultrason resmine fln öyle belli olmaz burnunun basıklığı fln
Benm ilk gebeliğimde 3 boyutlu ultrason resmini aldık ailelere Arkadaşlara fln gösteriyoruz tabi
Biz böyle nasıl hevesliyiz seviyoruZ fln
Ama Görenler aaaa çirkin seni fln yapıyolar, hatta kime çekmiş bu siz güzelsiniz diyenler, aynı böyle oluyo doğduğunda diyenler,daha neler anlatamam bildiğin çirkin bu bebek diyorlar puhaaa tipe bakdiye Gülüyorlar
Hiç takılmadım diyemem insan bozuluyo tabi ama herkez kendine baksın dedim direk yüzlerine
Önce sağlıkla doğmayı nasip etsin RAbbim diye dua ettim hep
Şimdi oğlum 2 yaşında o kadar güzel bir bebekti ki doğduğunda maşşalh diyeyim hemşireler birbirine söylemişler odaya oğlumu görmeye geliyorlardı burda bir yakışıklı varmış hani nerde diye
Insanın en hassas olduğu dönemde bşraz Anlayış bekliyo insan, kendim içinde söylüyorum duyma,görme,takılma hiiiiççç bir yerine takma :)

Nihal

Mesaj gönderen Nihal » Sal Kas 03, 2015 2:36 pm

Aslıı yazdı:Çok teşekkür ederim kızlar ama asıl sorun doğum dan sonra başlıyor. Bebeği banyo yaptırdıklarında burnunun birini kapatıp birini ufleyecz sonra diğerini yapacz böylelikle burnunda ki pislikler çıkıyor diyorlar ben öyle yaptırmam burun pompası aldım dedim o ise yaramıyor dediler bana. Eşimle konuştum beni asla tek bırakma dedim. Ben lafı ağzında biri değilim ben insan kıramam ama çok zor durumda kalırsam istediğim şeyi şaka yollu ya da düzgünce söylemeye çalışırım.
Sakın üfletme canm eskiden miş öyle Saçma sapan seyler
Şimdi bebek doğar doğmaz burnundakini ağzındaki çekiyorlar temizliyorlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir